Yeni Konular

2013 SBS Tercih Kılavuzu İndir MEB

2013 SBS Tercih Kılavuzu İndir MEB   

2013 SBS Tercih Kılavuzu, Lise Tercih Kılavuzu 2013, MEB Seviye Belirleme Sınavı Tercih Kılavuzu, Ortaöğretim Yerleştirme ve Tercih Kılavuzu İndir 2013

2013 8. Sınıf SBS Sonuçları 12 Temmuz Cuma günü açıklanacak. 1 Ağustos 2013 tarihinde sbs tercihleri başlayacağını tahmin ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı 2013 SBS (seviye Belirleme Sınavı) tercih kılavuzunu yayınladı an bu sayfada olacak. Buna göre

2013 SBS tercihleri 1 Ağustos 2013 ile 8 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacağını tahmin ediyoruz. SBS lise tercihi yapacak olan öğrenciler bu SBS yerleştirme kılavuzunu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacaklardır.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üstü olup tercihte bulunabilecek tüm öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercihlerini 1-8 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapabilecek.  2013 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme E-kılavuzu yayınlandığı an bu sayfada olacak …

Önceden belirlenen takvime uygun olarak, 8. sınıf öğrencilerinin SBS sonuçları, daha önceki yıllarda girmiş oldukları SBS’lere ait sınav sonuçları ve yılsonu başarı puanlarının ”Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi” hükümleri doğrultusunda birleştirilmesi ile elde edilen Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) hesaplandı.

OYP; öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanacak. Öğrenci ve velilerin okul tercihlerini sıralarken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

İlköğretim 8. sınıf SBS ve OYP sonuçlarına ”www.meb.gov.tr” adresinde ve ”e-Okul veli bilgilendirme” sayfalarından ulaşılabilecek.

Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürlerinin, velilerin ve öğrencilere rehberlik eden diğer yetkililerin, ”http://oges.meb.gov.tr” adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekiyor.

Özellikle, tercih listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekiyor.

-Başvuru tarihleri-

OYP’si 196 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihler 1-8 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacağını tahmin ediyoruz.

Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 tercih yapabilecek.

468x60
2013 SBS Tercih Kılavuzu İçin İçin Burayı Tıklayınız
300x250Bilgiler
Bu yazı 28 Haziran 2013 tarihinde Meb kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 0 Yorum Yapılmış.
Paylaş

Yorum Yapmak Kapalı.

Esinavlar.com'u Beğenin

Sponsorlu Bağlantılar

reklam alanı